Каталог товару

Які інструменти потрібні для шиття

  • 23.12.2019
  • Просмотров: 5487
  • 0

Набор для шитья

Кожен майстер відмінно знає, що починати роботу рекомендується з підготовки всіх необхідних приладів, які обов'язково повинні бути під рукою. Одні вважаються незамінними, а другі - легко замінюються. Правильний вибір інструментів залежить від конкретного матеріалу, способу, яким швачка буде шити і її особистих потреб.

Розбираючись з тим, що потрібно починаючої швачці, рекомендується звернути увагу на швейну машинку. На сьогоднішній день відзначають величезну кількість різних видів, що відрізняються своїми габаритами і функціональної складової. Але зараз навіть найпростіші моделі укомплектовані електричним приводом і застосовуються для ефективного сточування деталей або обметуванням зрізів. Відзначають велике розмаїття рядків, за рахунок яких вдається вберегти кромки речей від можливого осипання в процесі носіння.

Для тих, хто займається домашнім пошиттям одягу, зовсім не обов'язково вибирати професійне обладнання, що відрізняється високою вартістю. Все, що потрібно для гарної швейної техніки - це наявність:

  • прямої строчки;
  • зигзага.

Все інше залежить від навичок і бажання умільців. Якщо є хоча б мінімальний досвід, тоді пошити красиві вироби можна і за допомогою старого радянського агрегату.

Набір голок для роботи

Успіх під час виконання різних операцій багато в чому залежить від правильного підбору якісних голок. Особливу увагу потрібно приділяти товщині і типу даного аксесуара, що повинні повністю відповідати підібраною тканини і обраним ниткам.

Товщину можна з легкістю визначити за допомогою вказаного номера: чим тонше - тим менше номер. Виділяють кілька особливостей, завдяки яким можна зробити грамотний вибір:

  • №65 - тонкі голки, що активно використовують під час роботи з бавовняними і шовковими матеріями. Вони також є ідеальним доповненням для тонких ниток.
  • Для шиття всіляких костюмів і платтів застосовують середню товщину - це №80 або 90.
  • Брезентові матеріали, щільний джинс, натуральну або штучну шкіру найкраще обробляти товстими виробами - №110.

Крім того, голки класифікуються з урахуванням конкретного типу:

  • Найпопулярніший вид - це універсальні, що можуть бути задіяні для різних полотен. Їх товщина коливається від 65 до 100.
  • Необхідні інструменти для шиття шкіри характеризуються наявністю вістря плоскої форми і товщиною від 90 до 110.
  • Моделі, що мають закруглений кінець - це відмінні помічники для трикотажу і тканин з еластичними властивостями.
  • Джинсові - це товсті голки, але з тонким і злегка заокругленим вістрям.
  • Подвійні - ідеальне рішення для виконання декоративної строчки або ж обробки джинсових виробів. Вони допомагають зробити з зовнішнього боку два паралельних шва, а на вивороті - зигзаг.

Робота з оверлоком

Не тільки швейна машина є незамінною помічницею для рукодільниць, цю функцію також виконує і оверлок. З його допомогою вдається обметувати зрізи, при цьому повністю зберігаючи їх еластичність. Крім того, представлений пристрій відмінно підходить для обробки матерій, що складені в кілька шарів.

У продажу запропоновано кілька видів даної техніки:

  • Побутові - це три- або чотирьохнитковий апарати, які мають компактні габарити і невеликі показники потужності.
  • Промислові - трьох- або чотирьохнитковий агрегати, які фіксуються на величезних робочих поверхнях. У їх конструкції передбачені великі двигуни, продуктивність яких дозволяє працювати з щільними виробами.

Аксесуари для розкрою

Вибираючи необхідне приладдя, початківці майстра часто не знають, що потрібно для крою. Як правило, професіонали працюють з наступним комплектом:

  • Кравецькі ножиці доповнені зручними ручками для захоплення. Для тих, хто працює лівою рукою, передбачені спеціальні моделі. Залежно від певного виду довжина лез варіюється в межах від 18 до 30 см.
  • Ножиці, що мають зубчасті леза. Вони мають ще одне не менш поширена назва - зигзаг, так як після них залишається зубчастий зріз на поверхні. Їх часто застосовують під час підрізування припусків і обточування, що виключає можливе осипання крайок.
  • Розкрійний стіл, висота якого може варіюватися від 0,8 до 0,9 м. Причому стільниця обов'язково повинна бути максимально твердою і гладкою.

Вимірювальний комплект

Не менш важливими і корисними вважаються такі інструменти і пристосування для швейних робіт, які дозволяють знімати мірки, проводити коригування викрійки і виконувати грамотну розмітку. Тому у кожної рукодільниці під рукою повинні бути:

  • Сантиметрова стрічка, що виготовлена ​​з міцного матеріалу, який не розтягується. За стандартом довжина стрічки близько 150 см. Найкраще вибирати стрічки, що мають міліметрові ділення.
  • Лінійка довжиною близько 70-100 см. Це необхідний помічник для створення якісних викрійок.
  • Лінійка-шаблон прозорого типу. Її застосовують в процесі зрівнювання лінії низу на сукнях і спідницях, для фіксованого розташування складок, рюшів і прорізних петель.

Маркувальні аксессуари

Під час створення викрійок важливо використовувати допоміжні аксесуари, що допомагають наносити на тканинні відрізки контурні лінії. У список обов'язкових і найбільш популярних входять:

  • Різець або копіювальний ролик. Зубчаста форма і зручна рукоять має на увазі ручний спосіб виконання точкової лінії, по якій буде проходити майбутня рядок.
  • Кравецькі крейда використовують для нанесення ліній. По завершенню процесу шиття крейда необхідно видалити з одягу. Іноді крейда замінюють невеликими обмилки, що також відмінно малюють.
  • Ручки і фломастери розмічального типу. Найчастіше застосовують відповідні чорнило, сліди після яких можна видалити після закінчення двох діб або ж скористатися праскою, звичайною водою.

Дополнения для утюжков

Выполняя швейные процессы, портному часто приходится утюжить срезы. Чтобы все прошло максимально аккуратно, понадобятся следующие приборы:

  1. Утюг с пароувлажнителем. Устройство обязательно должно иметь возможность регулировки температурных режимов. Чтобы прогладить материи синтетического типа, целесообразно задействовать в работу модели, способные генерировать холодный пар.

  2. Наличие съемной подошвы. За счет этого удается утюжить поверхность вещей с лицевой стороны без дополнительного проутюжильника. Таким образом, не будут прилипать плавкие волокна, что положительно сказывается на сфере эксплуатации утюга в целом.

  3. Гладильная доска, укомплектованная колодкой. Верхняя часть обязательно оббивается мягким материалом. У профессионалов в наборе всегда имеется несколько колодок, что отличаются различными габаритами. Это поможет проникнуть во все участки изделия.

Каждый профессионал и новичок имеет возможность самостоятельно подобрать для себя наиболее подходящий комплект принадлежностей для качественного выполнения определенной задачи. Большой ассортимент поможет сделать правильный выбор, разнообразив собственный арсенал.

 
RU
UA