- ТОП 5 недорогих швейних машин для дому 2020
- Як налаштувати швейну машинку
- Які швейні машини найдешевші
- Основні рядки на машинці
- Як вибрати лапку для трикотажу
- Як шити подвійною голкою на швейній машинці
Сучасні швейні машини доповнені великою кількістю різних функцій, завдяки яким майстер зможе виконувати різні види рядків. У деяких моделях кількість таких операцій доходить до сотні. Однак далеко не всі типи використовуються в повсякденній роботі швачки. Тому важливо розібратися, які функції дійсно вважаються корисними, а від яких можна відмовитися.
«Робочі» варіанти є в наборі практично кожного швейного апарату. Серед найбільш затребуваних відзначають - пряма строчка на машинці і зиг-заг. Крім них, виділяють ще кілька:
Багато з них «працюють» тільки при використанні спеціальних лапок, які можуть йти в наборі з технікою або окремо (залежить від компанії-виробника). Наявність таких різновидів помітно розширює можливості кожного майстра, який зможе з легкістю працювати з тканинами різного типу - починаючи від трикотажу і, закінчуючи шкірою.
Необхідний набір для роботи:
Щоб шити більш щільні тканини, використовують еластичні і з'єднувальні варіанти рядків. Вони допомагають якісно з'єднувати матеріал між собою. Також, їх часто використовують в печворку.
Потайний шов на машинці - це незамінне рішення, коли потрібно обробити щільні і вироби які тягнуться. Підгибка повинна проводитися акуратно, щоб користувач встиг правильно скласти тканинні відрізки.
Представлені рядки на машинці найчастіше залишаються актуальними для більш досвідчених рукодільниць, які відмовляються від ручного способу шиття. Вони виконують функцію допоміжних і не вважаються обов'язковими, тому їх наявність в сучасних агрегатах є приємним бонусом.
Серед найпоширеніших виділяють:
Вибираючи якісні декоративні шви для обробки краю, рекомендується взяти до уваги особливості використовуваних матерій.
Оверлочні шви швейні агрегати також можуть відтворювати, але вони схожі на оригінал тільки зовні. З огляду на, що цей пристрій човникового стібка, він занадто сильно натягує нитки, а тому не дозволяє їм розтягуватися. У разі величезних навантажень є ризик, що вони моментально порвуться або деформуються. Що стосується оригіналу (робота оверлока), нитка повернеться до свого попереднього положення.
Одними з найвідоміших вважаються петлеробні типи швів. Рекомендується віддавати перевагу тим, що експлуатуються в спеціальному автоматичному режимі. Професіонали радять покласти гудзик в заздалегідь встановлену лапку і надати приладу можливість самостійно визначити її розмір. Таким чином, він підбере під неї певну петлю, а кравцям потрібно тільки прорізати необхідний отвір.
Для більш досвідчених користувачів відмінним варіантом є комп'ютеризовані машини. У їхньому асортименті часто запропоновані повноцінні опції вишивання . Кількість можливих швів варіюється від 50 до 100. Більш того, вони виконують поставлене завдання практично без зайвого шуму, що робить їх незамінними помічниками в домашніх умовах.