Каталог товару

Основні рядки на машинці

 • 24.02.2020
 • Просмотров: 9131
 • 0

Сучасні швейні машини доповнені великою кількістю різних функцій, завдяки яким майстер зможе виконувати різні види рядків. У деяких моделях кількість таких операцій доходить до сотні. Однак далеко не всі типи використовуються в повсякденній роботі швачки. Тому важливо розібратися, які функції дійсно вважаються корисними, а від яких можна відмовитися.

Популярные «рабочие» разновидности строк

Популярні «робочі» різновиди рядків

«Робочі» варіанти є в наборі практично кожного швейного апарату. Серед найбільш затребуваних відзначають - пряма строчка на машинці і зиг-заг. Крім них, виділяють ще кілька:

 • потаємні;
 • оверлочні;
 • для роботи з еластичними виробами;
 • для штопки;
 • для виметування петель.

Багато з них «працюють» тільки при використанні спеціальних лапок, які можуть йти в наборі з технікою або окремо (залежить від компанії-виробника). Наявність таких різновидів помітно розширює можливості кожного майстра, який зможе з легкістю працювати з тканинами різного типу - починаючи від трикотажу і, закінчуючи шкірою.

Необхідний набір для роботи:

 • Посилений шов використовується, коли потрібно зробити досить міцний шов. Також не менш популярним варіантом є успішна імітація за допомогою товстої нитки. Це особливо актуально під час пошиття джинсових виробів.
 • Зигзагоподібний шов стандартного типу застосовують під час крайової і декоративної обметки полотен.
 • Еластичний шов на швейній машинці активно використовують в процесі обробки штор або вшивання гумки, коли важливо, щоб матерія не збиралася хвилями. Крім того, він знайшов своє покликання в штопанні і вишивці.
 • На межі декоративної і робочої функції знаходиться стільниковий рядок. З її допомогою умільцям вдається акуратно виконувати орнаментну обробку краю, а також - вона відмінно працює разом з ниткою-гумкою, що фіксується в шпулі.

Щоб шити більш щільні тканини, використовують еластичні і з'єднувальні варіанти рядків. Вони допомагають якісно з'єднувати матеріал між собою. Також, їх часто використовують в печворку.

Потайний шов на машинці - це незамінне рішення, коли потрібно обробити щільні і вироби які тягнуться. Підгибка повинна проводитися акуратно, щоб користувач встиг правильно скласти тканинні відрізки.

Декоративные варианты строчки на машинке

Декоративні варіанти рядків на машинці

Представлені рядки на машинці найчастіше залишаються актуальними для більш досвідчених рукодільниць, які відмовляються від ручного способу шиття. Вони виконують функцію допоміжних і не вважаються обов'язковими, тому їх наявність в сучасних агрегатах є приємним бонусом.

Серед найпоширеніших виділяють:

 • Зметувальна - застосовується для пришивання всіляких деталей крою. Її також використовують під час зметування гудзиків або, коли потрібно виконати копіювальні рядки.
 • Для роботи з клаптиками знадобитися модель, що імітує ручний процес обробки. За своїм зовнішнім виглядом вона нагадує повноцінний ручний стібок.
 • Вузький стебельчатий варіант для трикотажу. Крім цього, його часто задіюють при вишиванні стебел у квіток або монограми. Він добре справляється з можливістю надійно скріпити занадто еластичні полотна.
 • Закритий оверлочний з кромочной ниткою - він використовується при одночасному сточуванні країв у швидкосипучих тканиннах.

Вибираючи якісні декоративні шви для обробки краю, рекомендується взяти до уваги особливості використовуваних матерій.

декоративные швы для обработки края

Спеціалізовані види

Оверлочні шви швейні агрегати також можуть відтворювати, але вони схожі на оригінал тільки зовні. З огляду на, що цей пристрій човникового стібка, він занадто сильно натягує нитки, а тому не дозволяє їм розтягуватися. У разі величезних навантажень є ризик, що вони моментально порвуться або деформуються. Що стосується оригіналу (робота оверлока), нитка повернеться до свого попереднього положення.

Одними з найвідоміших вважаються петлеробні типи швів. Рекомендується віддавати перевагу тим, що експлуатуються в спеціальному автоматичному режимі. Професіонали радять покласти гудзик в заздалегідь встановлену лапку і надати приладу можливість самостійно визначити її розмір. Таким чином, він підбере під неї певну петлю, а кравцям потрібно тільки прорізати необхідний отвір.

Для більш досвідчених користувачів відмінним варіантом є комп'ютеризовані машини. У їхньому асортименті часто запропоновані повноцінні опції вишивання . Кількість можливих швів варіюється від 50 до 100. Більш того, вони виконують поставлене завдання практично без зайвого шуму, що робить їх незамінними помічниками в домашніх умовах.

 
RU
UA