Каталог товару

Кравецькі та розкрійні ножиці - відмінності

 • 11.02.2020
 • Просмотров: 3466
 • 0
Досвідчений закрійник може похвалитися своїм арсеналом, де кілька робочих інструментів для виконання всіляких операцій. Мінімальний комплект складається з наступних виробів: кравецькі, розкрійні ножиці і для обрізання ниток. Кожен з перелічених видів призначений для виконання певного завдання. Тому їх неможливо замінити, підшукуючи альтернативний варіант.

Відмітна особливість професійної деталі від канцелярського - величезна форма і особливий кут добре заточених лез. За рахунок цього буде забезпечений акуратний розріз країв тканини.

Основні характеристики швейного набору

Розбираючись з тим, чим відрізняються кравецькі і закрійні ножиці, важливо врахувати їх загальні характеристики, яких буде набагато більше в порівнянні з відмінностями.

У список таких особливостей включені наступні критерії:
 • Гостра заточка, яку неможливо виконати вдома. Її роблять виключно на професійному верстаті. Цей кут сприяє якісній роботі з різними видами матеріалів, що відрізняються за ступенем щільності. Розрізання здійснюється будь-якою частиною ріжучого кінця.
 • Гвинт для кріплення. На якість швейного процесу впливає ступінь затягнутості гвинта. Ідеальне рішення, коли між двома елементами немає жодного зазору. При появі такого отвору процедура обробки полотен помітно псується. При цьому затягування гвинта повинна бути оптимальною, що ускладнює завдання для рукодільниці. У магазині представлені варіанти за вигідними цінами, де замість гвинта є заклепка. Це більш складна конструкція, так як при «разбалтиванія» деталей її неможливо затягнути самостійно - тільки за допомогою кваліфікованого майстра.
 • Тип ручки (кілець). Ще одна актуальна риса - ножиці закрійні або кравецькі доповнені однаковими кільцями, що відрізняються розміром. Однак ручка не завжди круглої форми, іноді - це овал. Тому рукодільниця може фіксувати відразу чотири пальці, виконуючи якісний розкрій. Для обробки драпу або натуральної шкіри потрібно більший тиск на тканинну поверхню і сила натискання. В окремих підтипів під великий палець передбачений спеціальний важіль. Його функція - спростити обробку масивних матерій і прибрати навантаження з зап'ястя. Тому важіль використовується в якості підпірки.
Це головний список популярних критеріїв вибору, про які пам'ятає кожна швачка - починаюча і досвідчена.

Відмінні аспекти при покупці

Вибираючи ножиці для кравця, рекомендується врахувати основну різницю між двома найважливішими гострими предметами для робочого процесу:
 • Параметри металевих компонентів. Вони характеризуються різною довжиною: для розкрою використовують довгі різновиди для зручного розрізання міцних полотен. Для предметів для закройки характерні середні показники порядку 22-30 см, а максимальні досягають 40 см. Другий тип - максимум 22 см.
 • Фіксації ручки. У сучасних моделях для закрою кільця перебувають під іншим кутом. Для цього можна провести пряму - від закінчення металевої частини до самого кінця. Ця лінія буде проходити по нижньому кільцю. Конструкція передбачає особливий упор на робочу поверхню, виключаючи втому рук. Ножиці кравецькі професійні мають зовсім інший кут.
 • Пружинний механізм. Швачка працює з виробами, де між гострими частинами знаходиться пружина - вона збільшує силу тиску на тканинний відрізок. Наявність такого механізму характерно для інструментів, що задіють у роботу зі шкірою, коли потрібно пошити оббивку для автомобільних крісел або для предметів м'яких меблів.
Відмінності закрійного і кравецьких ножиць також полягає в можливості розрізати матерію у вигляді зигзага. Аксесуари для розкрою доповнені більшою довжиною, тому у майстри не вийде зробити зигзагоподібний розріз. А другий варіант впорається з цим завданням ідеально, так як на металевій поверхні є спеціальні зиґзаґоподібні насічки.

Представлена ​​техніка обробки часто використовується під час пошиття верхнього одягу (пальто), джинсів, ковроліну, спортивного спорядження або одягу для туристів. Ці полотна постійно обсипаються, тому їх краю обробляють за допомогою оверлока. Але можна обійтися без цього агрегату, якщо скористатися подібними наборами для кравця.

Необхідний комплект для роботи рукодільниці

У кожного користувача під рукою повинен бути необхідний мінімальний набір виробів для виконання всіляких процедур. Щоб зрозуміти, які кравецькі ножиці краще, для порівняння потрібно ознайомитися з декількома, детально вивчаючи їх будову.

В арсеналі кожної швачки представлені:
 • Вироби для закрою з довгими лезами, що допоможуть впоратися з будь-якими полотнами - починаючи від легкого шифону та, закінчуючи міцним джинси.
 • Для майстра будуть потрібні предмети із середнім розміром металевих елементів - 22 см. Вони допоможуть обробляти нубук, замшеві тканинні відрізки, штучну або натуральну шкіру.
 • Мініатюрні моделі для обрізання ниток. конструкція невеликих габаритів на увазі обов'язкову наявність пружинного механізму.
Щоб продовжити експлуатаційний термін кожної деталі, рекомендується використовувати їх тільки за призначенням. Не варто розрізати виробами для ЗАКРОЙКА картон або щільний папір - це призводить до того, що метал втрачає свої властивості і швидко «затупляется».
 
RU
UA