Каталог товару

Як вибрати човник

  • 10.02.2020
  • Просмотров: 2679
  • 0

 челночное устройство

У конструкціях побутового та промислового призначення використовується човниковий пристрій. Виділяють різні типи, які відрізняються технічними характеристиками і функціональними особливостями.

У словнику зазначено, що ця деталь має на увазі робочий орган ткацького верстата, що прокладає утокову нитку між нитками основи при обробці матеріалу. У сучасній техніці такі елементи здійснюють коливальні або обертальні рухи в горизонтальній або вертикальній площині. Виходячи з цих показників, прийнято розрізняти різні види, що характерні для певного обладнання.

Вертикальный челнок

Коливальна вертикальна деталь

Вертикальний човник, який коливається, вважається найпростішим і поширеним. Досвідчені майстри з ним уже встигли познайомитися, коли працювали з вітчизняною технікою «Чайка».

Деталь використовується в продукції багатьох компаній-виробників - в електромеханічних агрегатах. Покупці відшукали в ній необхідний набір переваг:

  • гарна якість строчки;
  • можливість регулювати натяжку.

Серед мінусів слід виділити: високі показники вібрації в процесі експлуатації, мінімальна робоча швидкість, обмежена довжина стібка, що становить не більше 5 мм.

Горизонтальный челнок

Горизонтальний човниковий механізм

Горизонтальний човник подвійного обігання - поширений варіант для сучасних апаратів. Він вважається досить зручним під час професійної заправки шпульки. Котушка для швейної машинки такого виду видно за рахунок наявності віконця, виконаного з прозорого матеріалу. Віконце знаходиться на голковій пластині. В результаті рукодільниця завжди може контролювати кількість нитки на шпульці, організовуючи її своєчасну заміну.

Важливою перевагою цієї конструкції є відсутність сильної вібрації, адже пристрій обертається, а не коливається. У подібному обладнанні швачки відзначають рідкісне заплутування нижньої нитки. Крім того, цей човник практично не потребує постійного використання змащувальних засобів.

Серед мінусів необхідно відзначити складну систему регулювання нижньої нитки і складності під час налаштування натягу нижньої нитки. Адже регулювальний гвинт знаходиться під голковою пластиною, яку постійно потрібні знімати.

Вертикальний човник подвійного обертання

Промисловий човник для побутової швейної машини застосовується в конструкції дорогої техніки, розрахованої для складного шиття величезної кількості одягу. Вони використовуються виключно в промисловій сфері.

Головне достоїнство цих елементів - високі показники надійності. Машини набагато менше вібрують - навіть при високій робочій швидкості. Виробники попрацювали над тим, щоб звести до мінімуму можливість частого заплутування нижніх аксесуарів для пошиття речей. Тому кравець зможе працювати з різними тканинами, не турбуючись за поломку конструкції або її несправність. За умови правильного догляду вона зберігає тривалий експлуатаційний термін і необхідні параметри продуктивності.

Горизонтальный и вертикальный челнок

Який вибрати?

Кожна модель відрізняється зовнішнім виглядом, конструктивними особливостями та функціями. Наприклад, пристрій однією з перших технік Зінгера виглядав у вигляді справжньої «кулі». Професіонали стверджують, що на такому апараті можна було зшити будь-які колекції - якісно і без пропусків. Але це застарілі моделі, а сучасні варіанти укомплектовані всілякими вдосконаленими човниковими механізмами.

З яким механізмом працювати - особиста справа кожного кравця. Якщо потрібно відшукати просте обладнання для не часто використання, тоді звертайте увагу на хитний тип деталі - недорого, але досить надійно і зручно.

Для досвідчених рукодільниць доцільно придбати техніку з вертикальним коливальним елементом. Для тих, хто вважає за краще шити речі і вдень, і вночі, найкраще підібрати горизонтальний човник. Термін служби всіх комплектуючих залежить від акуратного і дбайливого ставлення до приладу.

как правильно установить челнок в швейной машинке

Робота головного вузла

Від якості настройки всього робочого комплекту залежить подальший результат в процес пошиття колекцій. Тому потрібно розібратися, як правильно встановити човник в швейній машинці. В іншому випадку майстер зіткнеться з такими поширеними проблемами:

  • пропуск стібків в рядку;
  • обрив верхній і нижній ниток;
  • ниткове петляння внизу і інше.

Поверхня човникового вузла повинна бути ідеально рівною і гладкою, без зайвих зачепів і шорсткостей. Важливо простежити, щоб зверху не залишилися сліди корозії, бруду або мастильної речовини.

Утворена петля зверху захоплюється човниковим носиком і простягається далі для отримання якісного стібка. Розширення петлі здійснюється стінками робочого пристрою, обходить навколо нього і сходить з його стінок. Таким чином, формується повноцінний стібок переплетення.

Наявність навіть незначної іржі або маленької щербини негативно позначиться на процесі ковзання. Це стає головною причиною «надлишків» витягнутої верхньої нитки або призводить до утворення ослабленої затяжки. Тому часто трапляються обриви або неякісний шов на поверхні полотна.

Перед кожним введенням в експлуатацію потрібно перевіряти робочий стан даного вузла і підготувати його до початку використання. Від цього залежить подальший результат виконаної роботи, яку не буде потрібно заново переробляти.

 
RU
UA