Каталог товару

Як правильно вибирати нитки для швейних машин

 • 11.02.2020
 • Просмотров: 3676
 • 0
Швейні нитки - головна складова для кожної швачки, від якої залежить результат роботи з побутовими, напівпромисловими і промисловими машинами. Навіть при ідеальному виконанні настройки пристрій не видасть високоякісного рядка, якщо буде порушений процес підбору необхідних аксесуарів. Тому перед початком робочого процесу кравець турбується про декілька складових: вибір певного номера нитки, вид голки і грамотна заправка.

Критерії підбору

Купувати нитки для швейних машин потрібно з урахуванням ступеня щільності полотен, з якими доведеться працювати. Від цього критерію варіюється також і номер голки. Це основна умова для отримання акуратного рядка, захисту від петляння, обривів, порушених стібків або помітних пропусків.

Особливу увагу слід приділити вибору оверлочних комплектуючих. Тому для сучасних коверлоків, оверлоків і плоскошовних машин вибирають бобіни , що розташовані на величезних котушках конусного типу. Такі нитки з легкістю прослизають в петлячі. Вони в міру еластичні і відрізняються раціональною витратою в порівнянні з іншими варіантами.
 

Популярні різновиди

Класифікація швейних ниток багато в чому залежить від матеріалу, з якого вони виконані.

Виділяють наступні види:
 • Бавовняні задіюють при ручному шитті, для зметувальних робіт. Головна перевага - вони швидко піддаються фарбуванню в будь-який відтінок кольору.
 • Мерсерізованні бавовняні відрізняються характеристиками міцності, практично «Не розпушується» в порівнянні зі стандартними х / б.
 • Нитки з поліестеру - це міцні, надійні, легко тягнуться і практично не стираються.
 • Поліестер з додаванням бавовняного напилення поєднує переваги відразу двох волокон: якість шиття, як у х / б, а міцність від нитки поліестер.
 • Одинарні нейлонові - тонкі, який практично не помітний на тканині. Незважаючи на це, вони досить міцні для сточування різних деталей і застосовуються під час подгибки нижній частині одягу та оздоблення певних різновидів швів.
 • Сумішеві комплекти незамінні в побутовій сфері. Вони характеризуються доступною ціновою політикою і великим розмаїттям кольорів. Серед основних характеристик відзначають їх м'якість, еластичність і надійність.
 • Моделі з натуральних волокон (бавовняні) застосовують при обробці речей з екологічно чистих полотен.
 • Синтетичні волокна (нейлон разом з поліестером) призначені для обробки синтетичних матерій.
 • Штапельні - це спряжені між собою волокна.
Набір ниток для швейної машини має на увазі наявність всіляких колекцій для виконання різноманітних завдань. Тому кожен кравець повинен розбиратися в конструктивних особливостях подібних деталей. Багатошарова продукція складається з перекручених волокоподібних елементів, тришарова призначена для побутових агрегатів, двошарова вважається дуже тонкою і застосовується для вишивання або машинної штопки.
 

Маркування необхідного комплекту

На котушці є позначення, з якими складно розібратися новачкам. Вітчизняні компанії-виробники працюють з двозначними позначками літерного типу. Вони «розкажуть» користувачеві про різних складах і показниках щільності. Вироби з позначкою «ЛГ» мають в своєму складі домішки лавсану і бавовни, а «ЛЛ» - це лавсан і льон.

Маркування швейних ниток допоможе майстру підібрати необхідне рішення для роботи з тими чи іншими видами полотен.
 

Купівля якісних аксесуарів

Перед початком швейного процесу рекомендується упевнитися в якості всіх інструментів. В першу чергу користувач візуально оцінює стан кожного виробу. Верхня частина обов'язково повинна мати ідеально рівну і гладку поверхню з однаковими показниками товщини. Під час натягу волокна не повинні моментально розриватися в руках, а плавно розтягуватися.

Низькоякісний товар має в своїй конструкції ущільнення по деяких ділянки з тонкими місцями. Під час виконання поставленого завдання такі недоліки будуть ускладнювати рух в нитководах і вушку голки. Тому шиття проходить ривками, відзначають наявність грудок і обрив у самого вушка голки. В результаті товщина ниток для шиття має важливе значення.

Для візуальної перевірки рекомендується світлі вироби докласти до темних ниток матеріалами, а темні - до світлих. Контрастний фон допоможе візуально оцінити стан і побачити все дефекти (в разі їх наявності). Для того щоб краще розглянути, можна скористатися збільшувальним склом.

Актуальні поради професіоналів

Продукція з нейлону або поліестеру досить міцна, тому її застосовують для пошиття одягу з еластичних полотен. Але важливо пам'ятати про деякі недоліки: якщо сточувати компоненти з трикотажу, через кілька днів шов злегка «скривиться». Щоб уникнути подібних дефектів, під час сточування, буде потрібно трохи натягувати тканинний відрізок за допомогою рук.

Коли нитки для трикотажу починають скручуватися в результаті експлуатації швейної техніки, рекомендується рукав апарату обв'язати стандартною білизняною гумкою. Причому обв'язувати потрібно ближче до голководія, а після - завести робочий аксесуар під натягнуту гумку.

Всі синтетичні товари характеризуються однаковими показниками щільності, що спрощує процедуру обметуванням на оверлоці. Тому для оверлочної та трикотажної техніки завжди працюють саме з такими сучасними варіаціями. Найкраще вибирати одного виробника і не змінювати марці і номеру.

Але після заміни деяких різновидів якість оверлочної та трикотажної строчки помітно погіршується. З'являються пропуски або петляння. Для цього потрібно перевірити натяжку вгорі у прямострочних апаратів і нижню - у випадку з експлуатацією оверлока. Це може бути пов'язано з неправильним натягом, так як ступінь щільності всіх товарів різна.
 
RU
UA