Каталог товару

Догляд за швейною машиною

  • 11.02.2020
  • Просмотров: 3022
  • 0
Для тривалої експлуатації важливо організувати регулярний догляд за швейним обладнанням. Сучасні побутові пристрої не потребують частого обслуговування, не забираючи у майстра занадто багато вільного часу.

Одним з найголовніших правил є мастило швейної машини. Представлені мастильні матеріали йдуть в наборі з технікою. Якщо ж компанія-виробник не передбачила наявність таких речей, їх завжди можна придбати окремо.

Змащувати робочий механізм рекомендується раз на рік. Для тих, хто часто використовує даний апарат - два рази на рік. Однак чистка швейної машини обов'язково повинна відбуватися набагато частіше.

Періодичність чищення безпосередньо залежить від того, з якими видами матеріалів працює швачка. Найбільша кількість дрібних частинок пилу утворюється після обробки трикотажних, хутряних або вовняних виробів. По закінченню роботи кожна рукодільниця повинна очистити поверхню за допомогою спеціальної косметичної кисті: змахуємо залишки ворсу, що зібралися під кришками, під човником і голковим пластинками.
 

Чистимо і змащуємо всі деталі

Після того, як час шиття закінчено, буде потрібно під лапку підкласти невеликий відрізок щільної матерії. Найчастіше вибирають джинс або натуральну шкіру. Поверхня агрегату закривають за допомогою чохла. Це допоможе захистити всі запчастини від негативного впливу ззовні, поки техніка буде перебувати в неробочому стані.

Особливу увагу слід приділити грамотному підбору якісних ниток і голок, враховуючи певний тип тканини. Голки потрібно своєчасно міняти - все затуплені і іржаві інструменти відразу викидаємо.

Чистка та змазка швейної машини має відразу кілька переваг:
  • Пристрій починає легко й плавно функціонувати, відзначають мінімальний шум і збільшений експлуатаційний термін.
  • Правильне змазування певних елементів виключає утворення корозії, швидкий знос, а також запобігає утворенню неполадок в системі.

Кожна рукодільниця повинна бути знайома з основним набором інструментів для регулярного догляду: пензлика, невеликі викрутки і маслянки з машинним маслом. Носик маслянки повинен потрапити в отвір і капнути кілька крапель. Для рівномірного розподілу мастильної речовини, потрібно акуратно повернути махове колесо в положення «на себе».

Щоб очистити машинку, потрібно зняти ігольну пластину, діставшись до зубчастої рейки. Для цього послаблюємо два гвинти, розташованих на пластині.

Човниковий механізм потрібно розібрати з урахуванням зазначеної схеми, що представлена ​​в докладній інструкції. Всі компоненти розкладають в певній послідовності - це прискорить подальший процес складання. Тільки після цього можна включати техніку і перевіряти її працездатність.

Догляд та експлуатація

Для продуктивної роботи побутових агрегатів необхідно виконувати нескладні кроки, які допоможуть підтримувати механізм в робочому стані. Деякі новачки не знають, чим можна замінити машинне масло для швейної машини. Але майстри, що займаються ремонтними роботами, не радять використовувати інші засоби. Дуже часто відсутність необхідних коштів підштовхує рукодільниць на застосування соняшникової олії. Це стає головною причиною заклинювання деталей, які не можуть провертатися.

Крім того, певні склади рідин з часом засихають на поверхні, виконуючи функцію клею. В результаті запасні частини не можуть працювати, так як «намертво» склеюються між собою. Тому не варто порушувати правила експлуатації, прописані в інструкції від виробника.

Сучасна швейна машина далеко не завжди має потребу в такому способі обробки. Це пояснюється використанням сучасних технологій, коли розробники задіють спеціальні полімерні сполуки в місцях тертя (замість металевих елементів). В даному випадку застосування мастильних матеріалів, навпаки, тільки зашкодить конструкції. Тому перед покупкою потрібно детально вивчити інструкцію.

Правильне зберігання

Позбутися від старого нальоту іржі, засохлої масляної плівки допоможе грамотний догляд. Щоб розібратися з тим, чим промити швейну машину, потрібно її попередньо розібрати, а все окремі запчастини обробити спиртом. Це найбільш щадний метод, так як деякі майстри вдаються до допомоги бензину.

Зберігати обладнання потрібно в сухому і прохолодному місці. Оптимальні показники вологості в приміщенні - гарантія відсутності корозії. Якщо апарат протягом довгого часу не використовувався, тоді перед запуском його потрібно підготувати: очистити від можливої ​​іржі, рівномірно обмазати все робочі компоненти для плавного руху.
 
RU
UA