Каталог товару

Що таке коверлок

  • 02.12.2019
  • Просмотров: 1723
  • 0

что такое коверлокРізновиди швейного обладнання «змушують» багатьох швей постійно вдосконалювати власні знання та знайомитися з новими режимами. Одним з найскладніших різновидів техніки вважається коверлок, з яким варто познайомитися трохи ближче.

Що таке коверлок? Це складна машина, яка поєднує в собі відразу два помічника - оверлок і розпошивалку. Це його головна выдмінна особливість від вже добре відомого оверлока і його незаперечну перевагу. Незважаючи на такі переваги вартість представленого обладнання на порядок вище в порівнянні з іншими варіантами швейної техніки.

Призначення коверлока

Коверлок - що це? Це в першу чергу геніальний винахід, за допомогою якого користувач може зробити обметочний і плоский шов, що також називають розпошивальним. Крім того, така швейна машина функціонує в режимі зшиваючого «помічника». Таким чином, в вдосконаленої конструкції представлено відразу три різних вироби.

Зшивання деталей відбувається за допомогою двохниткового стібка. Саме такий тип використовується під час пошиття одягу, який можна придбати в магазинах. В основному він застосовується для матеріалів, що характеризуються трикотажним переплетенням та еластичністю.

Незважаючи на таку кількість позитивних характеристик, коверлок має і деякі недоліки - він не призначений для зигзага. Також, йому залишаються недоступними і всілякі різновиди зигзага, одним з яких прийнято вважати викидання прямої петлі.

Вибираємо якісного «помічника»

Розбираючись з тим, як вибрати коверлок, пам'ятайте, що візуально відрізнити цю техніку від распошивалки або оверлока - не складно. Буде потрібно врахувати певну довжину вильоту рукава:

  • У оверлока немає рукава (рукавної платформи), так як його основне призначення - обметувати вже зрізані краї.
  • Розпошивалки відрізняються наявністю однакового вильоту рукава з побутовими пристроями, так як потрібно досить багато вільного місця для розташування тканини.
  • У коверлоків виліт відрізняється середньою довжиною. В якості допоміжних елементів виробники можуть задіяти спеціальний столик, ніж для обрізки непотрібної частини матерії.

Вибираючи недорогу, але якісну машинку, необхідно заздалегідь визначитися з метою її експлуатації. Це допоможе зрозуміти, які рядки вона повинна вміти робити і, які додаткові функції дійсно необхідні в процесі роботи.

Щоб робити високоякісний двонитковий шов, рекомендується використовувати, так звану заглушку - конвертер. Він фіксується на будь-якому з петлячів. Тому з'являється можливість виконувати плоский або розпошивальний шов. 

Петляч - незамінна деталь

У всіляких швейних апаратів є одна загальна деталь, що є сполучною ланкою - це наявність петляяча. Експлуатація такої деталі виключає можливість використовувати шпульку для намотування нижньої нитки. Таким чином, нижня нитка заправляється в петляч, вступаючи з бобіни. У нових модифікаціях передбачено два петляча, за рахунок яких вдається виконувати ланцюговий стібок. Застосування саме такого стібка відкриває перед майстром величезна кількість інших можливостей: можна використовувати різні типи трикотажних рядків для обробки виробів.

Своїм зовнішнім виглядом ланцюгова строчка нагадує стандартну косичку - її можна часто зустріти на джинсових виробах. Такий стібок особливо популярний в процесі пошиття спортивних костюмів, трикотажних речей. Він характеризується високими показниками розтяжності, що особливо важливо під час обробки виробів з еластичних матеріалів, трикотажу і тканин стреч.

Мінус такого шва полягає в великій витраті ниток. Адже для обробки виробів за допомогою ланцюгового стібка потрібно в два рази більше ниток в порівнянні зі стандартним човниковим стібком.

Петлитель

Головні і допоміжні можливості

Розібравшись з поняттям «коверлок - що це таке», звертають увагу на зручність його експлуатації. У цій моделі сфокусовано безліч функцій, які допомагають полегшити знайомство новачкові і професіоналові. Одна з перших особливостей автоматична заправка нитки.

Багатофункціональна техніка з автоматичною заправкою - це практично, швидко і зручно. Всі види діляться на дві категорії: механічні і пневматичні. Найбільш популярним вважається «помічник», в якому швея може в будь-який момент розглянути положення петлячіві зробити підготовку ниток пінцетом.

Це один з небагатьох факторів, що заслуговує на особливу увагу. Адже швачці доведеться часто міняти і заправляти нитки.

Крім цього, в сучасних апаратах є допоміжні можливості, від якості яких безпосередньо залежить вартість продукції. Одним з найбільш «дорогих» доповнень в даному «помічнику» є сенсорний дисплей. Однак саме моделі з електронним управлінням отримують звання найбільш зручних і практичних.Обметочный шов

Популярні моделі

Незважаючи на величезну різноманітність сучасних коверлоків, можна виділити кілька моделей, що користуються особливою популярністю серед досвідчених майстрів:

  • Bernina Bernette FunLock B48 - це 2, 3, 4, і 5-ти нитковий коверлок, який призначений для виконання оверлочних, зшиваючо-обметуючих, плоских, ланцюгових і рольових швів. Він доповнений диференціалом, за рахунок якого вдається зробити оригінальний ефект «хвилястого краю».
  • Janome 1200D- в цій конструкції включено величезна кількість різних оверлочних рядків і представлено три Розпошивальні шва, що відрізняються своєю шириною. Крім того, машинка пропонує майстру скористатися ланцюгової рядком.
  • Baby Lock BLE8W-2 - унікальний 8-ми нитковий коверлок, який може виконати 58 різних типів швів, пропонуючи майстру скористатися швидкістю - 1500 рядків за 1 хвилину роботи. Це універсальна техніка, що дозволяє застосовувати різні типи тканин.

Таким чином, швейна машина і оверлок відходять на другий план, коли мова йде про практичність і універсальність. Застосування даного обладнання допоможе заощадити час, сили і вільне місце на робочому столі.

 
RU
UA