Каталог товару

Чим відрізняється оверлок від коверлока

  • 09.12.2019
  • Просмотров: 2098
  • 0

Велика кількість швейного обладнання дозволяє майстрам виконувати роботу різного рівня складності. Сучасні «помічники» відрізняються багатим функціоналом, завдяки якому практично вся процедура шиття стала автоматизованої. Однак таке розмаїття машинок ускладнює вибір однієї певної моделі.

Наприклад, щоб виконати якісну обробку еластичних тканин прийнято задіяти кілька машин: розпошивалки і оверлоки. Обидві установки мають конкретни потенціал, яким вони схожі один на одного. Щоб зрозуміти, чим відрізняється оверлок від коверлока, рекомендується більш детально ознайомитися з їх експлуатаційними ресурсами.

Призначення апаратів

Використовуючи оверлок, швачка обрізає тканину, яка вважається зайвою при виконанні різних операцій. Це робочий прилад, основне функціональне властивість якого полягає в професійному обметуванні зрізів на тканому полотні, а також на всіляких текстильних матеріях (тканих і матеріалах).

Базова відмінність оверлока від коверлока в тому, що останній наділений функціональними оверлочними ресурсами і потенціалом распошивалки. Таким чином, при обробці трикотажних матерій швея зможе виконувати високоякісні плоскі шви.

оверлок

Основний ресурс

Розібравшись з тим, що таке оверлок і коверлок, можна переходити до знайомства з їх деталями. Одним з головних відмінностей є дизайн. Розглядаючи оверлок, можна побачити, що в його конструкції відсутня спеціальна рукавна платформа. У нього практично немає вузької площадки, яку користувачі називають між собою рукавної консоллю. Така характеристика безпосередньо залежить від операцій, на які розрахований прилад: обметування готових відрізків, що заздалегідь обрізають (тому консоль відсутня).

Що стосується распошивалки, тут абсолютно все інакше. Розглядаючи коверлок і оверлок, відмінності яких полягають в їх будові, можна побачити наявність рукавної консолі у першій моделі. Адже саме перший виріб прийнято вважати головним помічником для професійних майстрів, готових впоратися з процедурою різного ступеня складності.

Ще одна відмінність - кількість петлячів. Під петлячами прийнято розглядати компоненти, завдяки яким виробники повністю відмовилися від намотування шпульки для ниток. Ця відмінність коверлочної техніки від ще одного популярного типу - швейна машина. У конструкції оверлока, наприклад, знаходиться відразу два петлячі, а його прототип доповнений трьома (два петлячі виконують всі оверлочні режими).

Під час виконання швейного процесу на оверлок користувач одночасно може задіяти дві, три або чотири ниток різних колірних відтінків. Також, швачка самостійно вибирає відповідний режим з урахуванням певного типу матерії, що була взята за основу.

Що стосується коверлочного апарату промислового типу, він може працювати одночасно з десятьма різними нитками. Налаштування необхідної кількості ниток відбувається завдяки додатковому застосування тумблера.

Таким чином, в плані конструктивних моментів ці «помічники» мають безліч відмінних рис, про які варто пам'ятати не тільки під час вибору в магазині, але і в процесі роботи.

коверлок

плоский шов

Правила експлуатації та можливості

Вибираючи коверлок або оверлок, потрібно пам'ятати про те, що останній застосовують для обробки і обрізанням країв полотна. Тому таке рішення вважається незамінним, коли доводиться працювати з пухкими видами матеріалів, у яких відсутня щільна текстура. Швеї прозвали такі матеріали «сипучими», так як вони досить складні в обробці, але оверлочні машини майстерно з ними справляються.

При експлуатації декількох ниток, можна з легкістю утримувати краю сипучих відрізків і міцно їх обметувати, запобігаючи розсипання. Для отримання високоякісного результату, потрібно пропустити полотно всього один раз - вже після першої рази буде помітно, що агрегат відмінно справляється зі своїм основним завданням.

Другий тип, тобто коверлок,  також не відстає і дозволяє виконати обробку сипучих матеріалів. Крім цього, вона успішно справляється з завданнями розпошивальної машини і може працювати з трикотажними речами. Під час процедури вдається зробити якісну обробку нижньої частини матеріалу і горловини будь-яких речей.

Негативні властивості коверлока

Оверлок або коверлок: що краще? Одними з базових аргументів є мінуси моделі. Незважаючи на те, що за своєю конструкцією - це «2 в 1», вона має значні недоліки:

  • Вартість помітно вище в порівнянні з іншими видами швейного обладнання. Ціна безпосередньо залежить від виробника і максимальних можливостей техніки.
  • Щоб навчитися майстерно володіти всім набором режимів, швачці потрібно буде їх швидко перемикати. Однак навіть деякі професіонали не можуть впоратися з подібним темпом.
  • Велика вага - для тих, хто вважає за краще комфортні і компактні прилади це може стати справжньою проблемою. З огляду на те, що в коверлоки поєднуються функції оверлока і розпошивальної машинки, його конструкція досить габаритна: потрібна наявність додаткового робочого місця, окремо виведена  панель для перемикання режимів і інше.

Тому багато хто вважає, що краще окремо придбати распошивалку і оверлок, ніж освоювати складну техніку експлуатації сучасних коверлоків. Але в будь-якому випадку знаходяться користувачі, що із задоволенням вивчають специфіку роботи даної техніки.

 
RU
UA