Каталог товару

100 років Janome: еталон якості з віковою історією

 • 22.04.2021
 • Просмотров: 2045
 • 0

У цьому році бренд Janome святкує свій віковий ювілей. Перше виробництво гіганта було організовано восени 1921 року. Сьогодні офіси корпорації розташовуються в різних містах Японії. Також Janome запустила в роботу 5 дочірніх виробництв в різних країнах. Заводи з розробки та виготовлення швейного обладнання розташовуються в Таїланді, на Тайвані. Активно працюють торгові філії в Європі, США, Канаді. Окремий напрямок виробника - центр розвитку та технічних досліджень Janome, завдяки якому швейні майстра по всьому світу отримують можливість удосконалювати своє ремесло. Сьогодні понад 4 000 фахівців працюють на підприємствах Janome.

Janome 100 років

Розвиток компанії Janome: тільки цікаві факти

Компанія Janome пройшла тернистий і довгий, але цілеспрямований шлях завдяки її засновникам - інженеру YOсаку ОСЕ, технічним фахівцям Сігеру Камемацу і Сеїті Тобімацу. Офіційна дата заснування припадає на жовтень 1921 року, майстри запустили в роботу виробничий завод швейного обладнання в районі Такіногав, що в Токіо.

Першим результатом великої роботи стала мініатюрна швейна машинка, яка мала ручний привід і могла робити прості швейні операції. Дебютну модель назвали "The Pine Sewing Machine", вона отримала величезну популярність в Японії. Яка ще техніка під брендом Janome стала знаковою і як розвивалася історія компанія протягом 100 років? Все розберемо "по поличках"!

20-40-ті роки минулого століття

У 1929 році японські розробники запропонували першу стандартну швейну машину тільки для домашнього застосування. Механізм пристрою заснований на вертикальному типі обертання, за рахунок чого була істотно підвищена ефективність роботи.

Черговий приголомшливий успіх спонукав засновників Janome до інших досягненнь і розвитку фірми.

 • 1935 рік. Майстри офіційно зареєстрували назву бренду, яке звучало як "Janome Sewing Machine", що дослівно перекладається "очей змії". Таке ім'я було обрано не випадково - з "оком змії" асоціювалася кругла котушка, яка стала заміною класичного човника, використаного в застарілих швейних машинках.
 • 1936 рік. Закінчилося масштабне будівництво заводу з масового виробництва обладнання в місті Коганом.
 • 1940 рік. Виготовлення побутових швейних машинок було уніфіковано за розміром. В цьому ж році вийшла нова, компактна машина, що отримала назву "Побутовий тип НА-1".

50-60-і роки XX століття

У 1950 році діяльність виробника була продовжена ідеєю підняти статус виробника, в зв'язку з цим назву компанії було перейменовано на Janome Sewing Industry Co., Ltd. Робота над вдосконаленням "Побутового типу НА-1" була продовжена. Покупцям були запропоновані більш актуальні на той час моделі - в новому корпусі і з розширеною функціональністю. Надалі виробничі потужності лише удосконалювалися:

 • 1961 рік. Випущена модель Janome 560 з першим автоматичним зигзагом. Також машинка могла виконувати один вид петлі, допомагаючи користувачеві швидко пришивати ґудзики. На той момент такі функції були по-справжньому інноваційними.
 • 1964 рік. Ознаменувався пропозицією нової моделі - Janome 670. Ця машинка була випущена на честь Олімпіади, проведеної в цьому році на території Токіо. Устаткування було полегшеним, функціональність розширена, пророблена велика робота над надійністю. В цьому ж році завершено зведення інституту досліджень Janome в районі Хатіодзі.
 • 1965 рік. Зводиться головний офіс Janome, в Кіобаші, районі Токіо, в унікальному архітектурному стилі, актуальному на той момент.
 • 1969 рік. Була запущена робота першої дочірньої компанії на Тайвані Taiwan Janome Sewing Machine Co., Ltd. Компанія працює і сьогодні, тільки під назвою Janome Taiwan Co., Ltd.

Ще один цікавий факт з історії 60-70-х років - в 1963 році акції Janome котирувалися на першій секції фондової біржі Токіо.

70-80-е: прорив швейного виробництва

У 1988 році Janome продовжила свій розвиток за межами Японії - організовано дочірнє підприємство на території Таїланду Thai Janome, в даний час організація носить назву Janome TaiLand Co., Ltd. І це далеко не всі істотні зміни у виробника, відзначимо найяскравіші події:
 • 1971 рік. Представлено перше внутріпрінтерное обладнання - одне з небагатьох, не розрахованих на шиття. За допомогою цієї машинки можна наносити тиснену інформацію про кредитну картку на квитанції або робити талончики на консультування в лікарні.
 • 1971 рік. Випуск Janome 801, яка підтримувала кілька розмірів зигзага. Модель була розроблена до піввікового ювілею компанії.
 • 1976 рік. Розробка Janome Excel 813 зі шпульних ковпачком, вбудованим в конструкцію, а також важелем вільного типу.
 • 1979 рік. Виробництво крокової двигуна, що не має конкретного призначення. Однак практика показала, що цей мотор відмінно підходить до обладнання типу OA / FA.
 • 1979 рік. Розробка Memoria 5001 - першої комп'ютеризованої швейної машинки в Японії. Рух робочого транспортера і голки контролювалися комп'ютером.

У 1980 році було розроблено пристрій для лиття вакуумним способом, яке використовувалося для прискорення виробництва ідентичних швейних машинок. Уже в 1983 році на ринку була представлена ​​модель Janome MC6000, яка стала популярною у швейних майстрів і на території Японії, і за кордоном. Практично слідом, в 1986 році, випущена DX2000 - машинка, яка могла виконувати і пряму строчку, і зигзаг.

Активні 90-е компанії Janome

90-і роки ознаменувалися активним розвитком Janome в самих різних напрямках. Наприклад, в 1990 році випущена установка "Ю майстер", яка дозволяє приймати комфортну ванну цілодобово. Пристрій стало хітом, воно дозволяло не тільки насолоджуватися водними процедурами, а й слухати приємну музику. Що було далі?

 • 1991 рік. Janome Cecio 8100 з сенсорним управлінням. Тепер майстри могли робити високоякісну вишивку з шириною полотна 80 мм. Машинка була випущена до 70-річного ювілею компанії.
 • 1993 год. Створено робота JR500 для установки на столі, який був покликаний автоматизувати складальні лінії на виробництві для швидкої затяжки і тимчасових вгвинчуванням гвинтів.
 • 1997 год. Випуск 24-годинний лазні з додатковими функціями. Перш за все користувач міг активувати функцію безперервної стерилізації за допомогою УФ-променів і озону. В обладнання була вбудована автоматична термоочістка і спеціальний фільтруючий матеріал.

У 1993 році було завершено будівництво заводу в Такао, тому кількість випущених машин істотно збільшилася. Компанія Janome отримала можливість активно поставляти свою продукцію на територію Європи.

Як розвивається компанія в 2000-і роки

У нове століття компанія увійшла з новими розробками, що підкорили весь світ. Уже 2000 року майстрам швейної справи була представлена ​​модель Janome Super Cecio 9500 - висококласна швейна машинка, яка може не тільки шити деякі стандартні шви, але і робити вишивку.

У наступні роки було приділено увагу власному виробництву і розробці допоміжного обладнання. Наприклад, в 2003 році випущений серво-скалярний робот JS series для швидкої затяжки гвинтів, запаювання або захоплення чого-небудь. Слідом, в 2004 році, проведений робот Series JR2000N для установки на робочому столі. Це пристрій здатний передавати сигнали для управління будь-якої виробничої системою завдяки фірмовому програмному забезпеченню. Відзначимо і інші знакові розробки того часу:

 • 2004 рік. Випуск комерційної лазні Ace 600, яка могла працювати цілодобово і призначалася для експлуатації на території готелів, лікарень, пансіонатів та інших подібних закладів сфери послуг.
 • 2006 рiк. Машинка Janome Cecio 11000 зазнала глобальні зміни. Була вдосконалена технічно, змінений зовнішній вигляд. На лицьовій стороні корпусу з'явився ЖК-дисплей значних розмірів, а завдяки вбудованому ПК, завдання функцій у машинки перетворилося в задоволення для майстра!

У 2009 році відбулися зміни в управлінні корпорації Janome. Зокрема, головний офіс перенесли з району Кіобаші містечко Хатіодзі.

2010-і роки по теперішній час

Виробництво спеціалізованого обладнання продовжилося. У 2010 році компанія випустила сервопресс JP-S, який працював на основі змінного струму. Пристрій мав легкий вага, а тому активно використовувалося не тільки на виробничих лініях Janome, а й інших підприємствах.

 • 2010 рік. Почався випуском Janome MC Horizon 7700. Ця модель має розширену площу для зручного і швидкого шиття в 280 мм по ширині. Незважаючи на те, що модель спочатку розраховувалася на професійне використання, вона стала популярною серед новачків і домашніх користувачів.
 • 2011 рік. Була запропонована ексклюзивна машинка Janome MC Horizon 12000, яка до сих пір є рідкістю за межами Японії. Це одна з небагатьох моделей, яка розрахована на захоплюються Квилтинг, її можна підключати в ПК.
 • 2012 рік. Janome DC6030 був хітом і залишається таким донині! Машинка отримала нагороду світового рівня Good Design Best 100.
 • 2013 рік. Випущена машинка Janome MC Horizon 15000, її головною особливістю була наявність функцій зв'язку по Wi-Fi і автоматичного заправління ниток.
 • 2015 рік. Ознаменувався випуском оригінальної моделі Janome Cecio 14000, яка мала функцію вишивки і розширений список можливостей.

Цікаво, що з 2016 року компанія почала активну роботу над розробкою і створенням вузькопрофільного виробничого обладнання. В цьому ж році випущений сервопресс JP 5 серії для полегшення і прискорення виробничого циклу. Слідом, в 2018 році, випущений робот JS3 series - більш високоточний і портативний. Що далі?

 • 2018 рік. Безпечна і проста в експлуатації машинка My Lock Air 2000D з функцією пневмозаправкі дозволила користувачам швидко заправляти нитки впливом повітря.
 • 2018 рік. Випуск вишивальної моделі Janome IJ521, якою можна керувати за допомогою смартфона або планшета.
 • 2019 рік. Висококласний машинка Janome MC Horizon 9450QCP гарантує бездоганну якість шиття, вона обладнана унікальною функцією "стібок по лінійці".
 • 2019 рік. Знаменна час для професіоналів. Компанія випустила Continental M7 Professional - це унікальна модель для професійного квілтінга. Компактна установка має міцний, литий корпус з алюмінію і вільний рукав з габаритами в 343 мм!
 • 2019 рік. Випуск сервопресса JP-S2, робота якого заснована на простоті експлуатації і безпеки. У цій машинці легко заправляти нитку за допомогою повітря, так як вона оснащена функцією пневматичної заправки.

Список досягнень компанії Janome значний, він постійно поповнюється унікальним швейним обладнанням і не тільки. Складно собі уявити, але на даний момент сукупна кількість обладнання, виробленого за всі 100 років, перевищила 75 мільйонів примірників!

Причини світової популярності швейного обладнання Janome

Виробництва корпорації Janome використовують кращі технічні досягнення для пропозиції швейних машин будь-якої складності. Продукція відповідає світовому стандарту ISO 9002. А крім готових рішень компанія пропонує широкий вибір аксесуарів до своєї продукції. Тому обладнання Janome:

 • просте в експлуатації;
 • надійне;
 • має широкий функціонал.

Це стосується всього асортименту - від мініатюрних побутових машин до багатофункціональних промислових установок.

Сьогодні компанія поставляє готову продукцію на територію 100 держав і заслужено є брендом № 1 за кількістю продажів. На честь 100-річного ювілею компанія випустила спеціальний пам'ятний логотип і серію високоякісного швейного обладнання. Як і на початку свого шляху, компанія-виробник зобов'язується пропонувати тільки найкращу техніку.

Janome 70 мільйонів швейних машин

 
Рекомендуємо
RU
UA